Neden Progressive Cam Kullanmalıyım?

Yaşam konforunuzu ve görüş kalitenizi arttırmaya yönelik olan bir cam cinsidir. Progressive camlar sayesinde hem uzak hem de yakın gözlüğü kullanmaktan kurtulmanız mümkün.Progressive camlarda görme işlemi camın ortasına göz numaralarınıza göre işlenmiş olan kanallar sayesinde gerçekleşir. Kanallar dışındaki alanlardan görüş sağlanmaz.  Bu kanallar ne kadar geniş ise görme konforunuz o kadar artar ve baş hareketleriniz bir o kadar azalır. Bu da beraberinde konfor getirir.FREEFORM TEKNOLOJİSİ (Serbest Yüzey Freedom)

Freeform, Hammaddenin arka yüzeyine uygulanan ileri teknoloji cam işleme metodudur. Bu üretim tekniği ile kişiye özel, hassas işlenmiş, adeta terzi işi cam tasarımı üretmemiz mümkündür. Reçete bilgileri ve çerçeve ölçülerinin özei bilgisayar programında hesaplamalara dahil edilmesiyle, kullanıcı için tüm görüş alanlarında emsalsiz netlik sağlar. Bu imalat tekniği, eski tip progressivlerin sınırlı üretim kabiliyetlerini ortadan kaldırır.
Freeform plus: Yenilikçi hesaplama yönetimi sayesinde, kullanıcıya özel cam seçimi yapmak artık mümkün. Kişinin hayat tarzına göre 3 tipten birini seçebilir.

  1. Freedom Plus ( Yakın fazla): Masa başı işlerde çalışan, daha çok okuyan kişiler.
  2. Freedom Plus (Dengeli görüş ): Uzak ve yakın görüş cam içine dengeli dağıtılmış, tüm kullanıcılar için.
  3. Freedom Plus ( Uzak fazla ): Günlük yaşamda daha çok uzak görüş ihtiyacı olan, aktif yaşamı olan kişiler için

WAVE FRONT TECHNOLOGY (daha renkli, keskin, zengin görüş)

Freeform teknolojisi ve kullandığımız özel hesaplama yazılımı sayesinde, göze gelen ışık miktarı ve netliği reçete özelliklerine göre ayarlanmıştır. Bu sayede kullanının renk algısı ve görüş keskinliği, her türlü ışık ortamında, içeride ve dışarıda renklerdeki ayrıntı ve algılama yeteneği artar.