Untitled Document

Renkli Kontakt Lensler 2 bölüme ayrılır.

Bazıları 1 ay bazıları ise 1 yıl kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu hiç bir lensin 3 ay, 4 ay, 2 ya da 3 yıl gibi bir kullanımının söz konusu olmadığıdır.

Bu sözlerle satış yapan yerlerden kesinlikle ürün almayınız, onlar sizin göz sağlığınızı hiçe sayan insanların uydurmasıdır. Gözümüz hayatımızdır, riske atmaya değmez.

Aylık Kullanımlı Renkli Lensler:

Bu tür lensler "aylık" olarak kullanılmak üzere imal edilirler fakat insanlarımız bu konuda yanlış bilgilendiriliyorlar.

Lens satan bazı tezgahtarlar bu lenslerin 3-5 ay kullanılabileceğini söylerler. Bu tür aldatmaları dikkate almayınız, bunlar satış yapmak için size sunulan tuzaklardır.

Bu tür bir olayla karşılaşırsanız lensin markasını sorabilir ve eğer aldığınız yanıt "Freshlook" ise satıcıdan kataloğunu isteyin ve katalogta yazan kullanım süresine bakın. "Freshlook" kaliteli bir marka olmakla birlikte eğer sahte değilse (bandrollü olmasına dikkat edin) göz sağlığınızı tehlikeye atmadan kullanabilirsiniz.

Satıcı herhangi bir ürünede 3-5 aylık kullanımlı diyorsa o ürünlerinde kataloğuna ve ürün kutusundaki bandrolüne bakmanızda fayda vardır.